14 C
Skopje
среда, јуни 3, 2020
Почетна Тагови амбалажа

Таг: амбалажа

Германски супермаркети тестираат амбалажа која се јаде за да се намали...

Германските синџири супермаркети Edeka и REWE ја предводат борбата против пластичната амбалажа и тестираат нов начин на пакување на овошјето и зеленчукот....

Новата тоалетна хартија на „Виолета“ во корисна амбалажа со двојна намена

Компанијата „Виолета“, регионален лидер во производство и развој на производи за одржување на хигиена, направи нова тоалетна хартија од хартија што...

ВИДЕО: Оваа амбалажа може да се јаде!

Како што нашата планета станува пренатрупана со отпад кој не може да се рециклира, да се преработи или буквално да се уништи, дизајнерите и...

Еколошка амбалажа за брза храна направена од лушпи од компири

Еколошка амбалажа за пржени компирчиња направена од компири? Звучи иронично, зарем не? Италијанските дизајнери Симоне Карони, Паоло Стефано Џентиле и Пјетро Гаели ја претворија...

Полска иноваторка направи амбалажа од комбуха која може да се јаде

Роза Јануш, студент по дизајн од Полска ја креираше Scoby - еколошка алтернатива за пластичната амбалажа која се одгледува на ист начин како што...

Значењето на пакувањето е поголемо одошто мислиме! Амбалажата е тивкиот продавач...

За речиси 90% од производите денес единствено средство за комуникација е амбалажата.  Таа е последната  комуникациска врска што брендовите ја имаат со своите потрошувачи,...

Францускиот синџир Monoprix со амбалажата на производите им помага на купувачите...

Обичните прехранбени производи како рибји филети, урми или крекери се претвораат во вистински љубовни картички во францускиот синџир продавници Monoprix. Синџирот ги замени нормалните...

Ikea ќе користи биоразградливи амбалажи од печурки

Познатиот производител на мебел Ikea ја разгледува можноста да започне да користи биоразградлив мицелиум кој доаѓа од печурки како дел од своите напори да...

Словенечка компанија прави амбалажа за сокови од кора од лимони и...

Словенечката компанија за иновации Tecos заедно со партнери од Белгија, Франција и Шпанија работи на развој на технологија за изработка на амбалажа за сокови...

Михаил Матески, Гринтех: 5.000 тони пластични шишиња ги претвораме во успешен...

Компанијата „Гринтех Мк“, лидер во Македонија во рециклирање пластика, е дел од „Грин група“, најголемата групација за рециклирање пластика во Југоисточна Европа. Во Романија...

НАЈПОПУЛАРНИ