6.7 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови бебиња

Таг: бебиња

Вештачка интелигенција ќе им кажува на родителите зошто плачат бебињата

Плачењето на бебето значи дека нешто не е во ред, но на загрижените родители им е тешко да претпостават точно што е проблемот. Група...

Срби ги направија првите играчки за бебиња во светот направени од...

Давид и Милица Стокиќ одлучиле на своите деца да им направат играчки кои се еколошки, не и наштетуваат на животната средина и не се...

Оваа цуцла ќе ги научи вашите бебиња да јадат цврста храна

Сите знаеме која е целта на цуцлите за бебиња - да ги смират бебињата кога плачат, понекогаш да им ги чешаат непцата кога почнуваат...

Овој прибор за јадење им помага на бебињата да научат да...

Grabease е првиот сет од виљушка и лажица дизајнирани специјално за најмалите членови на семејството. Тие се ергономски дизајнирани за бебиња и мали деца за...

УНИЦЕФ: Ова се земјите со најголема и најмала смртност на бебињата

Секоја година во светот околу 2,6 милиони бебиња умираат во првиот месец по раѓањето. Во некои земји бројките на смртноста кај новореоденчињата се многу...

НАЈПОПУЛАРНИ