6.7 C
Skopje
недела, декември 8, 2019
Почетна Тагови Бразил

Таг: Бразил

Во Бразил последните три месеци умреле 500 милиони пчели

Во Бразил во последните три месеци умреле 500 милиони пчели. Како што наведуваат медиумите, само во државата Рио Гранде до Сул биле пронајдени околу...

Бразилскиот затвор АРАС им ги дава клучевите од ќелиите на затворениците

Хоророт кој може да се види по бразилските затвори не може да го издржи секој. Бруталност, ендемично насилство, бунтови и сериозна преполнетост е сликата...

Во Бразил ќе се реализира најголемиот проект за пошумување во светот...

Организацијата Conservation International сака да посади 73 милиони дрвја во бразилски Амазон во рамките на најголемиот проект за пошумување во светот. Во Бразил ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ