-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови Вермонт

Таг: Вермонт

Вермонт е првата држава во САД со законска обврска жителите да...

Граѓаните на Вермонт повеќе не смеат да ја фрлаат храната во отпад. Според новиот закон, кој стапи на сила на почетокот на...

Американската држава Вермонт воведе уникатни регистарски таблички со емотикони

Најголем дел од земјите во светот нудат можност за нарачка на персонализирани регистарски таблички за автомобили. Од земја до земја има разлики...

НАЈПОПУЛАРНИ