Почетна Тагови вертикална шума

Таг: вертикална шума

Во Тајван се гради вертикална шума со 23.000 дрвја

0
Тајпеј, Тајван ќе добие вертикална шума со 23.000 дрвја, грмушки и растенија кои ќе го чистат воздухот во пренаселениот град, а ќе биде готова...

ВИДЕО: Торонто доби зграда во која секој стан има свое дрво

0
Торонто почна да комбинира згради и зеленило. Новата висококатница која се гради во Торонто, Penda,  има дрво на секој балкон. Оваа вертикална шума е...

Првата вертикална шума за сиромашни граѓани ќе се гради во Холандија

0
Компанијата Stefano Boeri дизајнираше и изгради вертикални шуми во целиот свет, но нивниот последен дизајн ќе биде изграден во Ајндховен, Холандија, и за разлика...

Првата вертикална шума во Франција ќе содржи еден хектар зеленило

0
Компанијата Stefano Boeri Architetti продолжуваат да градат вертикални шуми низ целиот свет, а последниот проект е планиран за Париз. Проектот е дизајниран за квартот...