Почетна Тагови видеоигри

Таг: видеоигри

Sony осмисли систем кој секој предмет го претвора во контролер за...

0
Гејмерите добро знаат дека една од потрошните компоненти на секоја играчка конзола е контролерот. Во зависност од тоа колку некој ќе се внесе во...

Три позитивни работи кои ги прават видеоигрите за децата

0
Според некои од извршните директори од индустријата за видеоигри, видеоигрите прават три позитивни работи за децата. Најпрвин, видеоигрите ги подготуваат децата за иднината. Според...

Кинезите ќе го ограничат играњето видеоигри на само 90 минути дневно

0
Кина е најголемиот гејмерски пазар на кој милиони луѓе, вклучувајќи и многу малолетници, секој ден и ноќ поминуваат повеќе часа пред компјутер или телефон...

Кина, Хонгконг и Јапонија се најголеми извозници на видеоигри во светот

0
Најголемите извозници на видеоигри во светот убедливо се Кина, Хонгконг и Јапонија. На листата со топ десет најголеми извозници, која ја состави најголемата полска...

Која од мобилните видеоигри заработува најмногу?

0
Како и да се составуваат листи со најдобрите, најголемите, најпродаваните видеоигри, секогаш се појавуваат истите имиња. SuperDatа исто така составија листа со мобилни игри кои...

Samsung подготвува гејмерски сервис за паметни телефони

0
Под притисок од исток, но и поради намалена побарувачка за паметни телефони компаниите кои правеа милијарди долари од продажба на мобилни телефони полека се...

Кина забрани видеоигри во кои има крв, мртовци и коцкање

0
Добри вести за компаниите кои произведуваат видеоигри е дека Кина повторно почна да одобрува игри, но лошата вест е дека воведе нови правила. Новите...

За да добиете работа во банката JP Morgan Chase треба да...

0
При вработувањето за многу компании најбитни се, но честопати не и пресудни, кратката биографија и портфолиото на кандидатите, како и впечатокот кој го оставаат...

Дали паметните телефони се виновни за се полошиот вид кај децата?

0
Експертите често ги предупредуваат родителите на потенцијалните штетни последици за децата кои премногу време поминуваат пред паметен телефон. Иако во денешно време тешко може...

Кинеската компанија Tencent претстави радикално решение за ограничување колку децата ќе...

0
Кинеската влада сака да ја намали зависноста кај децата од видеоигри затоа што младите во земјата, но и во целиот свет поминуваат премногу време...