-8.2 C
Skopje
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Тагови Виталиа

Таг: Виталиа

Нови протеински барови од Виталиа – иновација во вкус и функционалност

Модерниот начин на живот е брз, динамичен и бара постојана адаптација со цел да се постигнат најдобрите резултати и да се реализираат...

„Виталиа“ инвестира во целосно енергетски ефикасен производен објект

„Виталиа“ ја почна реализацијата на инвестицискиот проект за изградба на целосно нов објект од над 700 квадратни метри. Како резултат на овие...

Виталиа се приклучува во борбата со климатските промени

Виталиа во 2020 година се вклучува во борбата со климатските промени, иницијатива што ја покренаа Обединетите Нации и во која на различни...

Во чекор со времето: Решение на иднината за здрави зглобови на...

Неодамнешните сознанија откриваат дека пазарот на колаген се шири, создавајќи возбудливи можности за производителите на додатоци во исхраната да иновираат во заедничкиот здравствен сектор....

„Виталиа“ влегува во „Волмарт“

Како дел од стратегијата за корпоративна општествена одговорност, „Виталиа“ имплементираше  SMETA аудит процедура, пренесе магазинот Instore.mk. SMETA е една...

Македонски иновативен производ станува хит во Кина

Најновата колагенска линија на Виталиа е избрана мегу неколкуте најиновативни производи во конкуренција со продукти од целиот свет кои ќе се  претстават на меѓународниот...

Виталиа со нова модерна веб страница – прозорец кон здравиот начин...

Македонската компанија за здрава храна Виталиа лансираше нова веб - страница со „светски“ изглед, која содржи интересни и корисни едукативни содржини за сите вљубеници...

„Виталиа“ прослави 25 години јубилеј!

Виталиа, брендот кој несомнено асоцира на хуманост, општествена одговорност но пред сè, брендот кој е најзаслужен за креирање јавна свест околу потребата од здрава...

Виталиа продава и во Бангладеш

Производите за здрава храна на „Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последната дестинација каде што се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Тука завршуваат селектирани...

Виталиа со голема донација на здрава храна – 4 тони производи...

Македонската производна компанија за здрава храна „Виталиа” уште еднаш ја потврди својата практика на општествено одговорно однесување, овојпат ставајќи акцент на поддршката и грижата за ранливите заедници,...

НАЈПОПУЛАРНИ