9 C
Skopje
четврток, ноември 14, 2019
Почетна Тагови грантови

Таг: грантови

Над 800 илјади евра поделени за развој на авантуристички и алтернативен...

Рекреативното падобранство, летање со балони, скијање, јавање на коњи, се дел од проектите со кои ќе се развива локалната и регионалната конкурентност во туризмот. Вкупно...

Доделени нови грантови со кои ќе се поттикнат инвестиции од 32...

Со вториот инвестициски бран од Планот за економски раст на Владата на Република Македонија се поттикнуваат инвестиции од 2 милијарди денари во проекти со...

Фондот за иновации додели 2,5 милиони евра за технолошка екстензија во...

Со 2,5 милиони евра, од кои милион евра како  грантови  обезбедени од Светска банка преку повик на Фондот за иновации и технолошки развој,  во...

Утре ќе се објави нов повик од ИПАРД 2 програмата

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска од Пробиштип соопшти дека утре Платежната агенција ќе го најави вториот повик од ИПАРД 2...

Со 3,4 милиони евра за бизнис акцелератори и технолошка експанзија ќе...

Државата со 3,4 милиони евра ќе помага формирање акцелератори каде младите ќе отвораат сопствени бизниси, и ќе поттикнува технолошка експанзија на мали и средни...

Над 130 милиони евра до крајот на годината достапни за малите...

На малите и средни претпријатија до крајот на годината ќе им бидат на располагање 136 милиони евра, средства обезбедени преку Европската инвестициска банка, ЕБОР...

Министерството за труд и социјална политика и Фондот за иновации презентираа...

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски се обратија на настанот „Можности...

Владата и Фондот за иновации денес доделија договори за финансирање на...

Денес во просториите на Владата на Република Македонија се одржа свечено доделување на договорите за финансирање на дваесет македонски компании кои претходно беа избрани...

Речиси 1,5 милиони евра ќе се пласираат до крајот на годината...

Владата на Република Македонија деновиве донесе одлука Управниот одбор на Фондот за иновации и технолошки развој да објави меѓународен оглас за избор на нови...

НАЈПОПУЛАРНИ