Почетна Тагови групно финансирање

Таг: групно финансирање

Хрватскиот стартап OmoLab вчера собра 130.000 евра на Funderbeam платформата за...

0
Хрватските стартапи се повеќе ја препознаваат платформата Funderbeam како погодна за собирање капитал, па денеска на неа се појави и хрватскиот стартап OmoLab, како...

ФИТР и Македонска берза отвораат пристап до алтернативни можности за финансирање...

0
Фондот за иновации и технолошки развој и „Македонска берза“ денеска потпишаа меморандум за соработка, чија цел меѓу другото е на македонските компании да им...

Српската платформа Playerhunter е LinkedIN за спорт

0
Српската дигитална компанија Playerhunter преку кампања за докапитализација преку популарната платформа за групно финансирање Crowdcube од Велика Британија за само две недели собра повеќе...

Илон Маск доби нов кревет за да не мора да спие...

0
Откако минатиот месец основачот на Teslа, Илон Маск, во разговор за CBS изјави дека во својата канцеларија има толку многу стар кревет што мора...

Kickstarter или Indiegogo – која платформа за групно финансирање да ја...

0
Глобалната поврзаност е навистина прекрасно нешто особено кога сакате да започнете нешто иновативно, оригинално и ново. Многу иноватори денес се свртуваат кон т.н. crowdfunding...

Indiegogo отвори веб продавница за производите за кои се собирале пари

0
Една од најпопуларните платоформи за групно финансирање, Indiegogo, отвори своја веб продавница  Indiegogo Marketplace, каде што ќе се продаваат производите за кои се организирале...

Клучни фактори за успешна кампања за групно финансирање

0
Кампањата за групно финансирање, всушност, ви овозможува да го видите интересот кој го побудува вашиот производ, да добиете фидбек и подобро да го развиете...