Почетна Тагови дигитален самит

Таг: дигитален самит

Роботот Софија имаше свое обраќање на Дигиталниот самит во Белград

0
Роботот Софија беше еден од говорниците на вториот по ред Дигитален самит во Белград. Таа оттаму порача дека вештачката интелигенција и дигитализацијата на производните...

Лидерската компанија со иновации за дигитална трансформација Некстсенс е партнер на...

0
На 4 и 5 април 2019 во Белград се одржува вториот Дигитален самит на земјите од Западен Балкан (Western Balkans Digital Summit 2019) под...

Државите од Западен Балкан потпишаа договор за намалување на цените на...

0
Ресорните министри задолжени за дигитализација од земјите од Западен Балкан денеска на Дигиталниот Самит во Белград, Србија, го потпишаа регионалниот Договор за намалување на цените во...

Во Скопје ќе се одржи првиот Дигитален самит на Западен Балкан

0
Скопје ќе биде домаќин на првиот Дигитален самит за Западен Балкан. Самитот ќе се одржи на 18 и 19 април, а на него ќе...

Македонија домаќин на првиот Дигитален самит за Западен Балкан

0
Република Македонија во пролетта 2018 година ќе биде домаќин на првиот Дигитален самит за земјите од Западен Балкан Денес беше одржана заедничка прес-конференција во Владата...