-4 C
Skopje
среда, ноември 25, 2020
Почетна Тагови Дојче Телеком

Таг: Дојче Телеком

Бизнис акцелераторот УКИМ домаќин на лабораторијата за иновации на Дојче телеком...

Бизнис Акцелераторот УКИМ е домаќин на Лабoраторијата за иновации на Дојче телеком од Германија (Т-лабс), во рамките на Глобалната недела на претприемништво...

Дојче Телеком e највреден европски телекомуникациски бренд

Компанијата ја достигна највисоката вредност на брендот во својата историја Дојче Телеком ја одбрани позицијата – највреден телекомуникациски бренд во Европа. Компанијата исто така е...

Македонски Телеком промовираше смарт заштитни маски за загадување во Барселона

Светскиот конгрес за мобилни технологии во Барселона оваа година се одржува од 26 февруари до 1 март под слоганот „Creating a better future“. Дојче Телеком,...

Гранд При за кампањата Sea Hero Quest на Warc Media Awards...

Глобалната кампања на германскиот мобилен оператор Дојче Телеком, на која работеше тимот на Saatchi&Saatchi од Македонија и која во изминатиов период ги освои сите...

5G доаѓа во 2020 година! А што всушност е 5G?

„Иновативност“ кој минатата недела имаше ексклузивна можност да присуствува на промоција на 5G мрежата на Дојче Телеком, Ви пренесува што всушност е 5G и...

Денеска во Берлин се презентираше реална употреба на 5G технологијата!

Денеска во Берлин се случи технолошка револуција. Пред новинари од цела Европа и пред технолошката јавност беше презентирана новата 5G технологија во реална средина, а...

НАЈПОПУЛАРНИ