-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови е-трговија

Таг: е-трговија

Е – трговијата во фокусот на овогодинешната AllWeb конференција

Креативност, продуктивност, маркетинг стратегии и таргетирано рекламирање беа само дел од палетата на теми кои беа опфатени на конференцијата на осото издание на AllWeb,...

Alibaba започна да користи дронови за достава

Кинескиот магнат за е-трговија најави минатата недела дека тестирале дронови за достава на пакети преку вода за првпат. Три дрона кои носеле вкупно шест кутии...

Експанзија на е-трговијата во Европа

Во малопродажната е-трговија на стоки за широка потрошувачка, во последно време има многу новитети Големата вест во малопродажната е-трговија е аквизицијата на американскиот пазар меѓу...

НАЈПОПУЛАРНИ