5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови е-трговија

Таг: е-трговија

Асоцијација за е-трговија: во 2020 се реализирале 7,3 милиони онлајн трансакции...

Асоцијацијата за е-трговија, повикувајќи се на податоци објавени од Народната банка, објави дека во текот на 2020 година граѓаните на Северна Македонија...

Интернет купувањето во Македонија порасна за 14%

Купувањето онлајн во државава и понатаму расте со забрзано темпо. Спроведената анкета во првиот квартал на 2019 година во државава во која...

Македонците потрошија 84 милиони евра за купување преку интернет

За 26 отсто е порастот на електронската трговија во Македонија во првата половина од 2019 година, во споредба со истиот период лани....

Споделуваме 5 заклучоци од конференцијата “Бизнис раст со е-трговија”

Под мотото „Бизнис раст со е-трговија“, во петокот во хотел „DoubleTree by Hilton“ во Скопје се одржа...

Skills that pay the bills: Успешни е-бизниси во Македонија, искуства и...

Групер, Купи Книга и Пакет.мк се три успешни бизнис приказни во областа на електронската трговија во Мaкедонија. Една деценија откако профункционираа првите електронски продавници,...

Пораст на онлајн нарачките и купувањата во Македонија за 62%!

 Во првото тромесечие на 2018 година 31,6% од интернет корисниците во Македонија нарачале/купиле нешто онлајн, спрема 19,5% истиот период минатата година што претставува пораст...

Прва годишна конференција за е-трговија во Македонија

Во Скопје денеска ќе се одржи Првата македонска годишна конференција за е-трговија што ја организира Асоцијацијата за е-трговија на Македонија. На конференцијата ќе се обрати...

Повеќе од 30 говорници од 9 држави на првата Конференција за...

Организаторите на првата годишна македонска Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 26-ти октомври во хотел Мериот во Скопје, ја објавија финалната програма....

Alibaba, Amazon, eBay и Rakuten France потпишаа Заложба за безбедност на...

Четирите големи онлајн трговци кои се активни во Европа – Alibaba, Amazon, eBay и Rakuten France – ја потпишаа Заложбата за безбедност на производите...

Google инвестира 550 милиони долари во кинескиот е-трговец JD.com

Google ќе инвестира повеќе од половина милијарда долари во кинеската компанија за е-трговија JD.com во рамките на стратегијата на компанија да ги шири малопродажните...

НАЈПОПУЛАРНИ