-2.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови е-трговија

Таг: е-трговија

Само 20% од населението со пристап до интернет прави онлајн нарачки....

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ) го објави Извештајот од анализата на е-трговијата во Македонија кој опфаќа три дела: подготвеноста за раст и развој...

20% од Македонците со интернет пристап купуваат онлајн, најмногу облека и...

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ) објави дека подготвува сеопфатна анализа за е-трговијата во Македонија која ќе даде информации за навиките на македонските потрошувачи...

Нина Ангеловска ја претстави Македонија на Првиот глобален состанок на асоцијациите...

„Развојните димензии на дигиталните платформи” е мотото под кое годинава се одржува глобалната недела на е – трговија. Активностите во организација на Организацијата на...

Мобилната е-трговија со брз раст на глобално ниво, трендот ќе продолжи

Е - трговијата во последниве неколку години многу бргу напредува, а многу брендови веќе почнаа да ги препознаваат предностите на истата. Како што покажува...

Почнува со работа првата македонска Асоцијација за е-трговија – претседател е...

Електронската трговија претставува мотор за подобрување на економската состојба на една земја и придонесува кон зголемување на ефикасноста и намалување на невработеноста. Електронската трговија...

Формирана првата Асоцијација за развој на е-трговијата во Македонија

Официјално, оваа година започнува со работа првата македонска асоцијација за е-трговија. Како што пренесува порталот IT.mk Grouper заедно со Бизнис Конфедерација на Македонија се едни од главните основачи...

16% од компаниите во Европа продаваат преку Интернет

Секоја шеста компанија во Европската унија продавала минатата година производи и услуги преку Интернет. Од регионот, Хрватска е благо до европскиот просек, покажува извештајот...

Македонската онлајн продавница OutletON со големи амбиции да стане Amazon на...

OutletON е бренд кој успешно работи скоро четири години на македонскиот пазар, а од пред две години започна да го освојува и српскиот и...

Само 3% од Македонците се подготвени да купуваат онлајн!

Во моментов само 3% од вкупното население во Македонија или 6% од луѓето на возраст меѓу 19 и 54 години се подготвени да купат...

Хрватскиот бизнис ангел Саша Цветојевиќ ќе го освојува регионот со логистичка...

Саша Цветојевиќ, еден од најпознатите бизнис ангели во Хрватска, па и пошироко, се шири во микрологистиката. Неговиот план е да заземе водечка улога во...

НАЈПОПУЛАРНИ