21 C
Skopje
среда, август 12, 2020
Почетна Тагови Женева

Таг: Женева

Поради забрана за собирање во поголеми групи, откажан и меѓународниот саем...

Традиционалниот Меѓународен саем за автомобили во Женева, кој требаше да се одржи од 5 до 15 март, и официјално е откажан. Но,...

Женева ќе ги казнува возачите на премногу бучните возила

Политичарите во Женева планираат да ги казнуваат возачите на премногу бучните автомобили, кои ќе ги ловат радари за бучава. Женевското градско собрание има намера...

Bugatti постави нов светски рекорд – нивниот „црн автомобил“ беше продаден...

Најновиот автомобил на производителот на луксузни автомобили Bugatti, суперавтомобилот La Voiture Noire, официјално беше претставен вчера на саемот за автомобили во Женева, а она...

ВИДЕО: Римац во Женева ја претстави новата верзија на суперавтомобилот C_Two

https://www.youtube.com/watch?v=mrnGaAVomd8 Rimac Automobili на годинашниот женевски саем за автомобили изложуваат на уште поголем и атрактивен простор, веднаш до Порше, Ауди и Ламборџини. Главната атракција е...

ФОТО: Римац на саемот за автомобили во Женева ќе претстави електричен...

Компанијата Rimac Automobili на својата страница на Facebook се пофали дека на 89-тото издание на саемот за автомобили Motor Show во Женева во вторник...

SEAT el-Born: приклучен кон електричната мобилност

SEAT el-Born ќе се појави првпат пред светските медиуми на Меѓународниот саем на автомобили во Женева 2019 година. SEAT el-Born е концепт автомобил кој...

Facebook забрани објавување фотографии од разголени статуи

Музејот за уметност и историја од Женева се пожали дека Facebook забранил реклама за изложба која допрва треба да се одржи само затоа што...

Нина Ангеловска ја претстави Македонија на Првиот глобален состанок на асоцијациите...

„Развојните димензии на дигиталните платформи” е мотото под кое годинава се одржува глобалната недела на е – трговија. Активностите во организација на Организацијата на...

Претставен Porsche Mission E Cross Turismo – електричен спортист за активен...

На престижниот меѓународен саем за автомобили во Женева Porsche ја најави иднината со новиот модел Mission E Cross Turismo, концепт на CUV (Cross Utility...

Мате Римац го претстави новиот суперавтомобил

Штотуку е претставен новиот Rimac C_Two, вториот модел на компанијата, кој нема никакви исти делови со моделот Concept One, а нуди вкупна снага од...

НАЈПОПУЛАРНИ