Почетна Тагови живот

Таг: живот

Научници утврдија дека животот може да се сели од планета на...

0
Бактериите можат да преживеат во вселената и до три години, тврдат научници кои проучувале колонија микроби надвор од Меѓународната вселенска станица. Научниците од јапонскиот...

Научници открија дека можно е да постоел живот на месечината Европа...

0
Научници открија дека можел да се создаде океан под површината на месечината Европа на планетата Јупитер, каде што температурата никогаш не е повисока од...

Ново истражување покажа дека на Јупитер може да има живот

0
Новите сознанија до кои дојде сондата Juno, која орбитира околу Јупитер, наведуваат до заклучок дека на оваа планета може да постои вода и дека...

НАСА откри органски материи на Марс

0
Роверот на НАСА, Curiosity, пронајде органски соединенија во седименти во кратер на Марс стари 3,5 милијарди години, објави НАСА во четвртокот. Како што пренесува CNN, роверот детектирал...

Дали хармонијата меѓу приватниот деловниот живот е само мит?

0
   Години наназад во медиумите и во деловното опкружување се користи истата мантра дека е неопходно да се бара баланс или хармонија помеѓу деловниот и...