19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови загревање

Таг: загревање

ВИДЕО: 2019 беше втората најтопла година откако постојат мерења на температурата

Следењето на временските појави и услови трае повеќе од 100 години, но податоците кои се забележани во последните десет години поставуваат нови...

Океаните се загреваат со такво темпо како секоја секунда да фрламе...

Океаните во светот во моментот се загреваат со исто темпо како пет атомски бомби кои беа фрлени во Хирошима да се фрлаат...

На Нов Зеланд е забележан феномен кој ги загрижи научниците

Сателитските снимки на јужниот дел од Тихиот Океан покажуваат дека источно од Нов Зеланд се наоѓа голем дек од необично топол океан....

Светската метеоролошка организација предупредува дека има рекордно ниво на стакленички гасови...

Количината на гасови кои ја задржуваат топлината во атмосферата во текот на минатата година достигнала нов рекорд, известија од Светската метеоролошка организација...

Илон Маск има нов план како да ја прилагоди Црвената планета...

Илон Маск со години зборува за тоа дека ако сака да опстане, човечката раса мора да размисли за колонизација на други планети и мора...

Канада се загрева двапати побрзо од остатокот од светот

Канада се загрева двапати побрзо од остатокот од светот, покажаа резултатите од најновиот научен извештај за климатски промени. Експертите предупредуваат дека промените веќе се...

Оваа колиба во Русија се загрева бесплатно со рударење биткоин

Најпознатата криптовалута во светот, која последниот период доживеа нагли пад на вредноста, кога беше во пикот на вредноста поттикна многумина да инвестираат во неа,...

Лос Анџелес тестира посебна боја која ќе го разладува асфалтот

Сите знаат како изгледа асфалтот во еден топол летен ден. Толку многу се загрева што ја покачува и температурата на околината затоа што не...

НАЈПОПУЛАРНИ