Почетна Тагови здравје

Таг: здравје

Направете селфи и проверете какво е вашето здравје

0
Најголем дел од корисниците на преносни уреди како фитнес алки или паметни часовници ја следат својата здравствена состојба. Особено ако се занимаваа со некаков...

YouTube ќе соработува со доктори за да објавува само прецизни информации...

0
YouTube откри ново партнерство со со цел да ги задоволи потребите на консументите и да продолжи да ги поврзе луѓето со доверливи информации за...

Јапонски научници открија дека комбинацијата од кафе и зелен чај може...

0
Нови истражувања на научници од Јапонија укажуваат на позитивниот ефект на консумирањето зелен чај и кафе за луѓе кои имаат дијабетес тип 2. Оваа...

Amazon ја претстави фитнес алката Halo без екран на допир која...

0
Аmazon ја претстави алтката за следење на активности и на здравјето Halo, како и истоимениот претплатнички сервис кој ќе анализира бројни податоци кои ќе...

Џогирајте еднаш неделно ако сакате да живеете подолго

0
Џогирањето еднаш неделно може да ви помогне да живеете подолго. Притоа, не е битно колку брзо трчате или колку почесто од еднаш неделно. Педесет...

Хрватски Bellabeat работи на најмалиот и најпрецизен уред во светот кој...

0
Модата и велнесот е поими познаи на секоја жена, а да се чувствувате добро во сопствената кожа и да изгледате убаво е ништо повеќе...

Пет клучни работи што ги прават дрвјата за градовите

0
Дрвјата го намалуваат загадувањето и ни помагаат да се разладиме. На улиците кои се посадени со дрвја има 60% помалку издувни гасови, како и помалку загадување...

Топ 10 најздрави храни во светот

0
Што значи здрава исхрана? Тоа значи консумирање различни видови храна кои на вашето тело ќе му ги обезбедат вистински хранливи состојки. Сепак, здравата исхрана...

Истражувањата покажаа во кои години сме најподложни на стресот

0
Најпознатата болест на денешницата, стресoт се смета за најголемиот човеков непријател во 21 век. Неодамна објавеното истражување, кое го спроведе британското Здружение за управување...

Пет правила за користење на клима-уредите кои мора да се почитуваат

0
За полесно да ги поднесеме високите температури многумина купуваат клима-уреди. Целта на вградувањетo на клима-уредите е во просториите да се обезбедат пријатни усллови за...