Почетна Тагови ИКЕА

Таг: ИКЕА

ИКЕА дизајнираше кошница за пчели која секој може да ја направи...

0
Речиси секој слушнал за ИКЕА, но не сите знаат дека компанијата има посебна лабораторија, наречена SPACE10, која се фокусира на креирање одржливи и функционални...

Во продавниците во Дубаи, ИКЕА воведе плаќање со време наместо со...

0
Познатиот шведски синџир ИКЕА во Дубаи воведува можност за плаќање со времето кое купувачот го потрошил за да стигне до продажниот објект. Иако на...

Икеа ќе ги исфрли сите пластични производи за еднократна употреба од...

0
Минатата недела ИКЕА објави дека од својата понуда ќе ги исфрли пластичните производи за еднократна употреба за да допринесе за зачувување на животната средина...

ИКЕА ја отвора првата хибридна продавница

0
Идното лето во Пего Парк во Квинс, Њујорк, ќе пристигне нов вид на ИКЕА продавница. За разлика од традиционалните локации со сини центри кои...

До крајот на годинава ИКЕА ќе произведе повеќе енергија отколку што...

0
До крајот на годинава ИКЕА ќе генерира повеќе енергија отколку што може да потроши. Сето тоа е благодарение на вкупно речиси 1 милион соларни...

ИКЕА претстави роботски мебел за луѓе кои живеат во мали станови

0
Мебелот од иднината можеме да го наречеме мебел со супермоќи, велат од ИКЕА. Овој шведски синџир за производство на мебел направи нова линија мебел...

ИКЕА ќе отвора мали градски продавници во Франција

0
Шведскиот производител на мебел ИКЕА во наредните три години ќе инвестира 400 милиони евра во градски продавници во Франција. Во шведската компанија, која е...

ИКЕА ќе ја замени амбалажата од стиропор со пластика направена од...

0
Замислете да можеме да ја замениме сета амбалажа направена од стиропор со алтернативен материјал направен од печурки, која може да ја фрлите во градина...

ВИДЕО: Икеа направи завеси кои ќе го прочистуваат воздухот

0
ИКЕА наскоро ќе почне да ги продава своите завеси кои го прочистуваат воздухот благодарение на површината обложена со минeрали кои ги разложуваат најчестите загадувачи....

Радикален потег – ИКЕА ќе изнајмува мебел

0
Шведскиот трговец со мебел ИКЕА прави радикален пресврт во својот бизнис, кој повеќе нема да се базира само на продажба на мебел туку и...