-1.2 C
Skopje
четврток, декември 2, 2021
Почетна Тагови #ИновативностЧита

Таг: #ИновативностЧита

#ИновативностЧита: „Дигитален пре-маркетинг“ од Драган Варагиќ

Ако сакате да ги решите проблемите кои ве спречуваат да дојдете до значително подобри резултати од работењето на интернет, оваа книга е дефинитивно за...

#ИновативностЧита: Блокчеин револуција – како технологијата позади криптовалутите го менува светот?

Блокчеин технологијата би можела да се прогласи и за светско чудо земајќи го предвид фактот дека целосно го револуционизираше не само светот на технологијата,...

#ИновативностЧита: Стартап од 100 долари од Крис Гилибоу

Инспиративната книга полна со неверојатни приказни и хумористични секојдневни ситуации, Стартап од 100 долари на Крис Гилибоу e денешниот избор на #ИновативностЧита која ќе ве замисли и ќе...

#ИновативностЧита: „Како да создавате пријатели и да влијаете на луѓе” од...

Од одлични совети никогаш доста, особено кога се работи за такви кои ќе ви помогнат постојано да го зголемувате кругот на познаници и да...

#ИновативностЧита: Tools of Titans – тактики, рутини и навики на милијардерите

Авторот на книгава, Тим Ферис, се прослави прво со книгата „4-часовна работна недела“, а за #ИновативностЧита овојпат избравме уште еден од неговите бестселери -...

#ИновативностЧита: Моќта на навиките од Чарлс Дјухиг

Од автор кој студирал бизнис на Харвард и Јејл и добил Пулицерова награда, книгата Моќта на навиките е овонеделниот предлог на #ИновативностЧита. Чарлс Дјухиг, авторот...

Науката докажа зошто читањето книги треба да ви биде приоритет

Според статистиките, 26% од возрасните во Америка признаваат дека немаат прочитано ниту една книга минатата година. Но, според студија спроведена на Универзитетот во Торонто,...

#ИновативностЧита: Lean In – поучна книга од Шерил Сендберг, оперативен директор...

Компанијата Facebook не би била тоа што е, доколку сите бизнис операции во позадина не ги менаџираше инспиративната Шерил Сендберг, главната оперативна директорка на...

#ИновативностЧита: Shoe Dog – мемоар од креаторот на NIKE

Кога станува збор за книгата која оваа недела ви ја претставуваме во рубриката #ИновативностЧита, многумина ќе речат дека е мемоар кој може и да...

#ИновативностЧита: Старбакс искуство, пет принципи за претворање на обичното во извонредно

Постои ли некој кој не слушнал за Старбакс? Како еден од најуспешните, а можеби и најуспешниот ланец на кафулиња, постојат многу лекции кои можеме...

НАЈПОПУЛАРНИ