Почетна Тагови ИПО

Таг: ИПО

Мате Римац излегува со ИПО на некоја од светските берзи во...

0
За какво било излегување на Rimac Automobili на берза се зборува веќе некое време, но досега немаше конкретни информации. Германското списание Manager Magazin,повикувајќи се...

Airbnb излезе на берза – вреди двапати повеќе од најголемиот хотелски...

0
После првиот ден тргување на берза вредноста на Airbnb изнесува повеќе од 86 милијарди долари. Таа бројка е неверојатна со оглед на тоа дека...

Арапскиот нафтен гигант Aramco ќе го направи најголемото ИПО во светот

0
Саудиска Арабија ја процени државната нафтена компанија Aramco на 1.600 до 1.700 милијарди долари. Компанијата го објави ажурираниот проект за иницијалната јавна понуда во...

Uber ги објави првите резултати по излегувањето на берза – во...

0
Пред излегувањето на берза, Uber ги предупреди инвеститорите на тоа дека постои можност компанијата некогаш да не биде профитабилна. Вчера Uber ги објави првите резултати...

Pinterest излегува на берза – вредноста е проценета на 12 милијарди...

0
Социјалната мрежа Pinterest за својата јавна иницијална понуда одреди почетна цена од 15 до 17 долари по акција, што значи дека вредноста на компанијата...

Се подготвува едно од највредните ИПО во историјата – дури 23,5...

0
Јапонската технолошка компанија SoftBank е на прагот на убедливо најголемата иницијална понуда на акции во историјата на Земјата на зајдисонцето, но и една од...

Uber наскоро излегува на берза – вредноста би можела да достигне...

0
Uber наскоро треба да се најде на берза, а банките сметаат дека пазарната вредност на оваа компанија при отворање на ИПО може да достигне...

Луксузниот моден бренд Versace наскоро излегува на берза

0
Компанијата Versace деновиве ќе објави дека оди во продажба, пишува италијанскиот весник Corriere della Sera повикувајќи се на неименувани извори. Донатела Версаче, уметнички директор...

Најголемата геј апликација во светот излегува на берза

0
Grindr е најголемата апликација за запознавање во LGBT заедницата и сега најавија дека планираат да продаваат акциии на иницијална јавна понуда и да ги...

Кинескиот Apple излегува на берза – Xiaomi вреди 100 милијарди долари!

0
Xiaomi поднесе барање за иницијална јавна понуда на акции и во текот на годинава акциите на кинескиот Apple, како што медиумите ја нарекуваат компанијата,...