Почетна Тагови картичка

Таг: картичка

Дебитна картичка со вграден скенер за отпечаток на прст почнува да...

0
Британската банка Natwest во април ќе почне да тестира нова NFC картичка за плаќање која има вграден сензор за отпечатоци на прст. Картичката ќе...

Првата миризлива Mastercard® дебит бесконтактна картичка на Еуростандард Банка

0
Глобалниот лидер за платежни решенија - Mastercard, во соработка со Еуростандард Банка, од денеска за македонските граѓани воведува нова и уникатна Mastercard дебит бесконтактна...

eVoucher – нов иновативен производ на Cashback World!

0
Иновативната компанија Cashback World која е постојано во чекор со светските трендови и новости, оваа година го промовираше најновиот производ „eVoucher“. Како компанија која се...

Sony ја претстави најбрзата SD картичка во светот

0
Sony ја претстави својата најнова иновација на полето на складирање податоци - UHS-II SD картичката од новата серија SF-G TOUGH, која комбинира најголема брзина...

Четири начини како да ги заштите вашите лични и податоци од...

0
Во денешно време, дигиталната сигурност е важна како и заклучување на вратата при излегување од дома. За време на летниот одмор, последно нешто на...

Карпошани добиваат „Моја картичка – Мој Карпош“ за купување со попусти...

0
Општина Карпош започна со првичните активности околу проектот за креирање на картичка за попусти и бенефиции „Моја картичка – Мој Карпош“. Овој проект, кој е...

Halkbank со нова услуга – повлекување пари од банкомат без картичка

0
Халкбанк за своите клиенти физички лица воведе нова функционалност наменета за лица со активна трансакциска сметка и дебитна картичка за повлекување на готовина од...

Нова картичка за телефон ќе ја испрати сегашната SIM во историјата

0
Идната голема промена во дизајнот на паметните телефони нема да биде видлива на прв поглед. Компанијата ARM ја разви технологијата iSIM, која конечно ќе...

Cashback World и Вардар Скопје започнаа соработка

0
Вардар Скопје и меѓународната Куповна Заедница Cashback World, управувана од Lyoness ги здружија силите во Македонија. Преку оваа соработка, Вардар Скопје ќе стане дел...