Почетна Тагови Катар

Таг: Катар

Во Катар се гради најголемиот пловечки еколошки хотел

0
Овој еколошки пловечки хотел во Катар се напојува целосно со чиста енергија. На средината има тркалезна платформа која се врти и на гостите им...

Катар отвори стадион само за гледачи кои се негативни на КОВИД-19

0
Во Катар вчера беше инаугуриран нов стадион изграден за Светското првенство во 2022 година со 20.000 гледачи, кои сите мора да бидат негативни на...

Македонски ајвар, сирење, земјоделски производи… ќе се продаваат во Катар

0
В.д. амбасадоркатата на Република Северна Македонија во Катар, Елма Алторок потпиша меморандум за соработка со Мохамед Алтхаф, директор на хипермаркетите Лулу (Lulu Hypermarket), најголемиот...

Револуцијата на автономниот јавен превоз во Доха, Катар стартува во 2022...

0
За градовите да напредуваат потребен е нов бран иновации како технологија во транспортот која ќе овозможи урбана мобилност, помалку сообраќаен метеж и подобра енергетска...

Арапи во Хрватска сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

0
Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Арапи во Црна Гора сакаат да градат ресорт вреден милијарда евра

0
Проектот Mavrijan Luxury Resorts беше претставен на средината на јули, а деновиве во Улцињ треба да дојдат заинтересираните инвеститори од Катар и од Египет....

Работниците во Катар добија елеци за разладување

0
Неколку илјади работници на градилиште на стадион за Светското првенство во фудбал во Катар добија елеци за разладување за да им биде полесно на...

Саудиска Арабија ќе го претвори Катар во остров

0
Саудиска Арабија ги објави плановите да прокопа канал долг 61 километар на границата со Катар и оваа заливска земја да ја претвори во остров....

Катар тестира технологија за детектирање аутизам за само неколку минути

0
Научници во Катар тестираат технологија која би можела на докторите да им помогне во дијагностицирањето на нарушувања од аутистичниот спектар за неколку минути наместо...

Катар го гради првиот стадион од контејнери во светот

0
По настани како Светскиот куп во фудбал и Олимписките игри остануваат опустошени стадиони и арени. Со цел да направи поодржлива конструкција, Катар ги најави...