24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови книга

Таг: книга

Најпознатиот гејмер во светот објави книга со совети и трикови за...

Дваесет и осумгодишниот професионален играч на видеоигри Тајлер Блевинс, кој меѓу гејмерите е попознат под својот прекар Нинџа, тврди дека нема ништо...

ВИДЕО: За да се возите со воз во Холандија ви треба...

Во период од една недела Холандија ќе им дoзволи на луѓето бесплатно да се возат со воз ако покажат книга наместо билет. Секоја година...

Саем на книгата од 8 до 14 мај во ВИП Арена...

  Во период од 8. до 14. мај во ВИП Арената Борис Трајковски ќе се одржи 31-то издание на Саемот на книгата, кој веќе втора...

Книгата „Becoming” од Мишел Обама објавена на македонски јазик во издание...

втобиографската книга „Becoming“ на Мишел Обама излезе од печат на македонски јазик, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“. Само...

Пет книги кои би требало да ги прочита секој што бара...

Било да се подготвувате за некоја нова работа или само сакате да внесете нова енергија, малку дополнително знаење нема да ви наштети. Пред се,...

Денес завршува Саемот на книга, рекордни 44.300 посетители досега

Саемот на книга 2018 завршува денес, а манифестацијата до вчера ја посетиле 44.300 посетители, јави МЕТА. На 30-тото јубилејно издание се претставија 70-ина издавачки куќи од...

Нехумани услови за работа кај најбогатиот човек на планетата, тврдат вработените

Условите за работа во американскиот гигант Amazon се нехумани, а платите се мали, тврдат вработените. „Без разговор со колегите, ниту време за одење во...

Беа Џонсон, која создава само една тегла отпад годишно, утре ќе...

Утре, на 3 мај со почеток во 20 часот, во „Јавна соба“ ќе се одржи промоцијата на книгата „Дом со нула отпад“ од авторката...

Денес почнува Зимски саем на книга во Скопје Сити Мол

Денес започнува уште еден саем на книгата во Скопје Сити Мол кој ќе трае до 5. март, следната недела. Овој зимски саем на книгата...

НАЈПОПУЛАРНИ