Почетна Тагови компанија

Таг: компанија

А1 Македонија ангажираше “дадилки” за децата на своите вработени

0
Ексклузивно и за првпат во земјата, за време на зимскиот распуст, компанијата А1 ангажираше дадилки за децата на своите вработени со што оди чекор...

Тip of the Week – Организациска култура

0
„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Зошто треба да ангажирате практиканти во вашата компанија ова лето?

0
Голем дел од студентите се заинтересирани за работно искуство и многу од нив ќе се обидат да најдат компании или институции за пракса, како...

Милијардерот Ричард Бренсон отвори компанија во Босна и Херцеговина

0
Во Босна и Херцеговина, со седиште во градот Тузла, се отвори компанијата Virgin Pulse, која е дел од групацијата Virgin на Ричард Бренсон. Како што...

Сара Блејкли била премногу ниска за Дизни маскота, а денес е...

0
Сара Блејкли е најмладата милијардерка на светот според Forbes која богатството не го наследила, туку сама го заработила. Таа денес, благодарение на својот бренд...

Како личното брендирање може да се одрази позитивно на вашата компанија?

0
Личното брендирање може да отвори многу врати и да ви помогне да си ги исполните соништата. Доколку се фокусирате добро на личното брендирање, ќе...

Ericsson Nikola Tesla ќе раководи со технолошки парк во Осијек вреден...

0
Градските власти во Осијек го изразиле своето задоволство од новиот најавен договор за инвестиција во градот. Се работи за компанијата Ericsson Nikola Tesla која најави дека...

Дали создавате производ или градите компанија?

0
Не секоја идеја за производ може да прерасне во компанија! На пример, еден тим направил производ кој автоматски го превртува месото кое се пече на...

Три фрази кои треба да ги избегнувате за да поттикнете иновации...

0
Иновативноста е една од најважните алатки за развој на бизнисот и раст во светот кој бргу се менува. Без разлика во која индустрија делувате,...

Предности за компаниите ако работењето е забавно за вработените

0
Преку негување на забавна корпоративна култура, овој мал бизнис создал одлично корисничко искуство и подобро менаџирање на својата работа сила.  „Секоја компанија гради своја корпоративна...