Почетна Тагови концепт

Таг: концепт

Куќи за бездомници кои се склопуваат под земја

0
Бездомниците се проблем со кој се соочува целиот свет, особено поголемите градови од различни причини. Некои дошле од руралните средини во потраба по работа,...

ВИДЕО: Нема да им верувате на очите, но ова што го...

0
Ако иднината на транспортот им припаѓа на беспилотните возила, односно на компјутерите кои целосно ќе управуваат со автомобилите и камионите, тогаш при дизајнирањето возила...

Niksen – како Холанѓаните уживаат во правење ништо

0
Уживањето во паузата од секојдневниот живот го подобрува здравјето и мирот, а ја поттикнува и креативноста. Се чини дека секој народ си има свој...

BMW има визионерски концепт за патишта за електрични возила

0
Одржливоста на сообраќајот изминатите години е ставена на тест во сите поголеми градови, а особено во тие во Кина. Урбанизацијата е се поголема, а...