Почетна Тагови креативност

Таг: креативност

26-то издание на фестивалот Golden Drum оваа година под слоганот „Креативност...

0
Меѓународниот фестивал на креативноста Golden Drum, оваа година, по 26-ти пат, ќе се одржи во Порторож, Словенија, од 17 до 18 октомври 2019 година....

Најнов тренд во Силиконската долина – се користат мали дози ЛСД...

0
Постојат повеќе начини на кои луѓето се обидуваат да си ја зголемат концентрацијата и фокусот во денешниот брз свет, во кој сме опркужени со...

Науката вели дека сте најкреативни кога сте поспани

0
Мареике Вит и Роуз Закс спроведоа истражување на 428 студенти, при што тие морале да се класифицираат дали се сметаат за утрински и ноќен...

Зошто Бил Гејтс и Џеф Безос и ден-денес сами си ги...

0
Вредноста на куќата на Бил Гејтс изнесува 125 милиони долари. Џеф Брзос заработува милијарди долари од Amazon за да го оставри својот сон и...

Науката вели дека сте најкреативни кога сте поспани

0
Марике Вит и Роуз Зекс направиле истражување во коешто вклучиле 428 студенти, при што студентите морале себеси да се класифицираат како личност која најмногу...

Седум вештини кои им се потребни на вашите деца за да...

0
Образованието можеби е пасош до иднината, но се чини дека училиштата не успеваат децата да ги научат на некои од најбитните животни вештини. Експертот...

Топ пет најлуксузни и најоригинални канцеларии во светот

0
Компаниите денес, особено оние кои парите ги заработуваат преку Интернет, многу повеќе обрнуваат внимание на свотие вработени и на нивната околина затоа што на...

Четири сигурни начини како да ја поттикнете креативностa

0
Блокирањето на креативноста е нешто што ни е познато на сите и навистина е фрустрирачки кога добра идеја едноставно не доаѓа. Но секогаш постојат...

Три фрази кои треба да ги избегнувате за да поттикнете иновации...

0
Иновативноста е една од најважните алатки за развој на бизнисот и раст во светот кој бргу се менува. Без разлика во која индустрија делувате,...

7 дена до успех – неделен ритуал со кој ќе станете...

0
Честопати велиме дека нема точна формула за успех. Иако тоа е вистина, постојат некои чекори кои можете да ги направите за дa го насочите...