Почетна Тагови Леонардо Ди Каприо

Таг: Леонардо Ди Каприо

Леонардо ди Каприо основаше фонд од 3 милиони долари за помош...

0
Earth Alliance е нова организација зад која, меѓу другите, стои и актерот Леонардо ди Каприо. Организацијата само што најави основање на фонд од 3...

Научници именуваа новооткриен инсект по Леонардо ди Каприо

0
Залагањата за екологијата и заштита на животната средина на познатиот глумец Леонардо ди Каприо му донесоа ново признание: неговото име сега е дел од...