Почетна Тагови листа

Таг: листа

LinkedIn објави кои се 15 најбрзорастечки занимања

0
Социјалната мрежа за бизнис заедницата LinkedIn објави листа со 15 најбрзорастечки занимања за годинава. Иако проценката е направена врз основа на податоци за корисниците...

Десетте најбогати луѓе во светот се побогати од 85 најсиромашни држави...

0
Ново истражување на компанијата Learnbonds ќе фрли нова светлина на јазот меѓу богатите и сиромашните во светот. Имено, истражувањето покажа дека десетте најбогати луѓе...

Дубровник е на трето место во светот по зависноста од туризмот

0
Дубровник се наоѓа на шесто место во светот по уделот на туризмот во економијата на листата со 73 градови кои се најдоа во извештајот...

Бернар Арно стана вториот најбогат човек во светот

0
Францускиот магнат и извршен директор на луксузниот конгломерат LVMH, Бернар Арно, го претекна директорот на Microsoft, Бил Гејтс, на листата со најбогати луѓе во...

Бил Гејтс повеќе не е вториот најбогат човек во светот

0
Бил Гејтс досега никогаш не бил подолу од второтo место во седумгодипното постоење на Индексот на милијардери на Bloomberg. Но, и на тоа му...

Ова е деталната листа на највлијателни луѓе во светот за 2019...

0
Магазинот TIME ја објави својата годишна листа со 100 највлијателни луѓе во светот за 2019 година, на која се најдоа селебрити личности и спортисти како...

Најнова листа на Forbes со најбогатите луѓе во светот – Безос...

0
Нема промена на листата со најбогати луѓе во светoт на магазинот Forbes - основачот на Amazon, Џеф Безос, и понатаму е најбогатиот чоек на...

Лондонскиот аеродром Хитроу и понатаму е најпрометниот аеродром во Европа

0
Најголемиот аеродром во Лондон, „Хитроу“, и понатаму цврсто стои на лидерската позиција на листата со најпрометни аеродроми во светот. Со повеќе од 80 милиони...

Ова се моментално топ 7 најдобри мобилни телефони во светот

0
Почетокот на годината е идеално време за осврт на најдобрите мобилни телефони. Во овој период се избработуваат листите со сите најдобри производи за минатата...

Ова се најбезбедните авиокомпании во светот

0
Објавена е новата годишна листа со најбезбедни авиокомпании која ја прави AirlineRatings.com. Минатата година AirlineRatings не можеше да издвои некоја компанија во однос на конкуренцијата,...