-1.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови Македонски Телеком

Таг: Македонски Телеком

Македонски Телеком за прв пат воведува еСИМ технологија

Македонски Телеком продолжува да ги следи најновите светски  дигитални трендови  и, за прв пат на пазарот, воведува еСИМ – вградена електронска картичка, еволуција во СИМ...

Македонски Телеком со празнична понуда за поубав крај на годината

За поубав крај на годината и почеток на Новата, Македонски Телеком почнува Новогодишна промоција за Magenta 1 и Mobile тарифните модели. За време на...

Македонски Телеком ќе користи обновливи извори на енергија за своите дата...

Македонски Телеком постави сопствен систем за производство на енергија од сончево зрачење на најголемиот дата центар во Скопје. Системот се состои од...

Македонски Телеком: да останеме поврзани од дома, со двојно повеќе фиксен...

Во услови кога начинот на кој живееме и работиме е многу различен од вообичаено, важно е да останеме поврзани од дома и солидарни....

Македонски Телеком со зголемена добивка во 2019 и раст во сите...

Пораст на бројот на корисниците во сите сегменти: интернет, телевизија и мобилни услуги. Нето добивката во 2019 година е зголемена за 6,3%

Македонски Телеком организира e-Sport турнир за вистински гејмери

Последниот викенд од оваа деценија им го посветуваме на гејмерите – на оние на кои виртуелниот свет им е подеднакво голем предизвик како и...

Македонски Телеком ја овозможува VoLTE технологијата

Македонски Телеком воведува нова технологија за обезбедување говорни услуги во мобилната телефонија – VoLTE (Voice over LTE). Оваа технологија на корисниците им овозможува...

Telekom Electronic Beats Weekender – подгответе се за продолжен викенд со...

Иако температурите паднаа, Telekom Electronic Beats Weekender ќе ја подгрее атмосферата во градот. По успешниот летен TEB Picnic што се одржа во Градскиот парк, овојпат...

Избрани десет тимови што ќе работат на дигитални решенија за инклузија...

Младите иноватори почнаа да ги развиваат своите идеи со помош на ментори од Телеком На отворениот повик до...

Македонски Телеком ја постави првата тест на 5G мрежа во центарот...

Измерена над 10 пати поголема брзина во споредба со 4G Македонски Телеком ја постави првата тестна 5G мрежа во центарот...

НАЈПОПУЛАРНИ