21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови Македонски Телеком

Таг: Македонски Телеком

Мрежите од следната генерација треба да се градат партнерски и да...

Дигитална трансформација, унапредување на регионалната соработка, употреба на електронски услуги од доверба, како и утврдување на условите за дигитално поврзување на економиите од Западен...

Паметен дом за модерно живеење, новo Smart Home решениe во понудата...

Паметните домови стануваат составен дел од модерното живеење денес, едноставно затоа што го прават животот побезбеден и подобар. На пазарот секојдневно се појавуваат нови...

Резултати од работењето на Македонски Телеком за 2018 година

Македонски Телеком бележи позитивни трендови во работењето во 2018 година. Приходите од продажба на крајот од 2018 година бележат зголемување за 2 отсто, зголемена...

Доделен автомобил од Телеком на корисник од Скопје

Хајрулах Ајрулаи денеска ги доби клучевите од Peugeot 208, главната награда од при-пејд наградната игрa. Покрај автомобилот, во текот на наградната игра секој ден се...

Едукативна апликација за деца  5+ на македонски јазик

Македонски Телеком и ОХО креираа едукативна мобилна апликација со омилениот македонски анимиран лик Петко, кој сега добива уште една улога – да им помогне...

Македонски Телеком ја има најдобра мрежа во Македонија во 2018 година

Македонски Телеком ја потврди својата позиција на оператор со најдобра мрежа во Македонија и во 2018 година. Резултатите се од независното тестирање на компанијата...

Со брзо плаќање на сметки до повеќе мобилен интернет!

Никој, ама баш никој не сака да чека долги редици на шалтер. Во светот во кој живееме времето е валута со највисока вредност. Дефинитивно,...

Најдобрата интерактивна дигитална телевизија – MaxTV слави 10 години

Телеком подарува: HBO пакет за сите MaxTV корисници и 10 GB мобилен интернет за постпејд корисниците Првата дигитална интерактивна телевизија во Македонија – MaxTV слави...

Huawei Mate20 Pro отсега е достапен и во Македонски Телеком

Новиот Huawei Mate20 Pro, еден од најочекуваните паметни телефони за годинава од вчера ексклузивно е достапен во портфолиото на Македонски Телеком. Oвој телефон којшто...

Дигиталната трансформација е двигател на економскиот раст на земјите од Западен Балкан

„Дигиталната трансформација треба да биде двигател на економскиот раст на земјите од Западен Балкан. Дигитализацијата и паметните технологии ќе овозможат регионална интеграција, нови перспективи и...

НАЈПОПУЛАРНИ