23 C
Skopje
сабота, август 15, 2020
Почетна Тагови Марк Цукерберг

Таг: Марк Цукерберг

Богатството на Цукерберг порасна на 100 милијарди долари

На повеќе од 50 пазари во светот од неделава на Instagram е достапна новата опција Reels за снимање и споделување кратки видеа,...

Акциите на Facebook достигнаа највисока вредност по лансирањето на Facebook Shops

Од излегувањето на берза до денес Facebook помина разни премрежја, но и покрај сите проблеми, критики, цената на акциите на асоцијалната мрежа...

Цукерберг го претстави својот нов адут на пазарот за онлајн плаќање:...

Во време кога довербата во Facebook е најмала и кога многу финансиски и технолошки компании им го свртеа грбот на нивниот проект...

Марк Цукерберг развива гаџет кој ќе ги замени паметните телефони

Facebook одамна е многу повеќе од социјална мрежа. Денес тоа е и хардверска компанија која продава паметни екрани и очила за виртуелан реалност и...

Facebook денес во САД ја лансираше својата нова апликација за пронаоѓање...

Технолошкиот гигант Facebook во САД денес ја лансирапе својата нова апликација која има за задача да ги поврзува луѓето со нивните сродни души и...

Facebook им овозможи на корисниците да ги повлекуваат испратените пораки

Основачот и директор на Facebook, Марк Цукерберг, повеќе не е единствениот кој има можност дда ги повлекува испратените пораки преку оваа социјална мрежа затоа...

Цукерберг ќе инвестира 13 милијарди долари во научни истражувања и борба...

По раѓањето на првото дете Марк и Присила Цукерберг најавија дека ќе донираат 99% од вредноста на акциите на Facebook со цел напредок на...

Facebook и Instagram ќе ви покажуваат колку сте зависни од тие...

Колкупати ви се случило само на кратко да сте сакале да проверите нешто на Facebooк или Instagram, а на крајот сте се задржале час...

Facebook се обидува да отвори канцеларија во Кина

Американската компанија Facebook доби лиценца за отворање канцеларија во Кина во обид конечно да се пробие на тој профитабилен пазар, на кој неговата интернет-страница...

Последици од скандалот – Facebook укина 200 апликации, а тоа е...

Facebook досега укина околу 200 апликации во рамките на првиот чекор од ревизијата на апликациите кои имаат пристап до огромна количина кориснички податоци, а...

НАЈПОПУЛАРНИ