10.3 C
Skopje
недела, октомври 25, 2020
Почетна Тагови месо

Таг: месо

Нов ИПАРД оглас за инвестиции во производство и преработка на млеко...

Платежната агенција објави нов оглас за средставата од ИПАРД 2 програмата. Сите земјоделци и агробизнисмени што сакаат да конкурираат за инвестиции за...

Американската компанија Air Protein ќе произведува месо од воздух

Создавањето месо од воздух звучи како магичен трик, но една американска компанија тврди дека ќе произведува месо со помош на протеини кои...

За спас на планетата треба да јадеме седум пати помалку месо...

Сојата се користи во големи количини како сточна храна. Вртоглавиот раст на наталитетот значи сечење на прашумите и пораст на употребата на месо. Борците...

Еве колку животни јадеме годишно

Месото е контроверзна храна. Строгите вегани и месојадците не можат да најдат заеднички став по ова прашање. Но, каков и да е вашиот став...

Бренсон и Гејтс инвестираа во стартап кој создава одржливо месо во...

Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите нации проценува дека 26% од земјината површина која не е под мраз, се користи за одгледување добиток...

НАЈПОПУЛАРНИ