Почетна Тагови метаматеријал

Таг: метаматеријал

Кина направи невидлив материјал

0
Кина изгради фабрика за производство на таканаречени „супер материјали“ кои поседуваат претходно незамисливи карактеристики. Oваа фабрика лоцирана во Шенжен произведuva различни типови материјали, вклучувајќи...