Почетна Тагови морска оса

Таг: морска оса

Научници пронајдоа противотров за најотровното суштество на светот

0
Австралиски научници веруваат дека пронашле противотров за убодот на најотровното суштество на светот, морската оса или медузата која се страв и трепет за луѓето...