13 C
Skopje
недела, септември 20, 2020
Почетна Тагови моторцикл

Таг: моторцикл

Овој моторцикл се претвора во летачко возило

Lazareth LMV 496 е моторцикл кој за неколку секунди се трансформира од навидум обичен моторцикл во летачко возило. Шасијата на моторциклот е...

Biski е моторцикл и џет-ски во едно

Овој моторцикл дефинитивно изгледа чудно и старомодно во споредба со најновите електрични и „зелени“ верзии, но тоа не е обичен моторцикл. Станува збор за...

Овој моторцикл може да се трансформира во летачко возило

Lazareth LMV 496 La Moto Volante е првиот моторцикл во светот кој може од копнен моторцикл да се трансформира во летачко возило. За разлика...

ВИДЕО: Првото целосно воздушно перниче во светот за моторцикли

Патувањето со километри на моторцикл носи многу поголем ризик од смрт или поврда отколку возењето со автомобил. Податоците од САД покажуваат дека во 2006...

ВИДЕО: Оваа кацига ви овозможува да гледате во 360 степени

Кога возите моторцикл, знаете колку е незгодно кога поради кацигата (која, се разбира, мора да ја носите за заштита) немате најдобар поглед околу и...

Brake Free X е паметно светло за моторцикли

Brake Free е паметно ЛЕД светло кое се пали при кочење и ја подобрува видливоста на моторџиите. Се поставува на задниот дел на секоја обична...

Полицајците во Дубаи ќе добијат летачки моторцикли

Полицијата во Dубаи објави дека нивните службеници ќе користат нов вид превоз - нешто помеѓу дрон и моторцикл. Моторциклите се развиени во соработка со...

НАЈПОПУЛАРНИ