Почетна Тагови Нобелова награда

Таг: Нобелова награда

Премиерот на Етиопија ја доби Нобеловата награда за мир

0
Премиерот на Етиопија, Абиј Ахмед, ја доби Нобеловата награда за мир. за својата улога во прекинот на војната со Еритреја. Двете земји војуваа меѓусебе...

Нобеловата награда за хемија ја добија креаторите на литиум-јонските батерии

0
Нобеловата награда за хемија годинава ја добија Џон Б. Гудинаф, М. Стенли Витингам и Акира Јошино за развојот на литиум-јонските батерии, соопшти Кралската шведска академија на...

Четворица студенти од Риека во трка за Нобелова награда за студенти...

0
Морено Павличиќ од Риека со својот тим Sento Solutions во март оди на регионалниот натпревар Hult во Дубаи. Четворицата студенти од загрепскиот Универзитет Верн...