Почетна Тагови огномет

Таг: огномет

Огномет во Колорадo влезе во Гинисовата книга на рекорди како најголем...

0
Огнометот во американската сојузна држава Колорадо, кој се случи изминатиот викенд, го сруши рекордот за најголем огномет во светот според Гинисовата книга за рекорди....

Шангај ги замени огнометите за Нова година со илјадници дронови

0
Најголемиот град во Кина ги замени традиционалните огномети со речиси 2.000 дронови за време на прославата на Нова година. Дроновите летаа над градот и...