Почетна Тагови океан

Таг: океан

Научници открија дека можно е да постоел живот на месечината Европа...

0
Научници открија дека можел да се создаде океан под површината на месечината Европа на планетата Јупитер, каде што температурата никогаш не е повисока од...

Бактериите од морето ја колонизираат нашата кожа после само 10 минути...

0
Ако ајкулите и изгорениците од сонцето не ве плашат додека сте на плажа, можеби ова ќе се исплаши. Според прелиминарните истражувања објавени неодамна, потребни...

Пронајдени докази за постоење таен океан во планетата Плутон – се...

0
Во 2015 година, по речиси 10 години патување, вселенското летало New Horizons на НАСА помина крај планетата Плутон и направи куп фотографии на задоволство...

Истражете ги океаните и морињата со овој подводен скутер

0
Нуркањето во море или океан отвора еден цел свет под водата, но движењето под вода со помош само на рацете и нозете може навистина...

Овој хотел е дизајниран да собира енергија од океанот

0
Хотелите насекаде во светот преземаат чекори за да станат лидери по одржливата архитектура или дизајнот. Од база на фјордови во најсеверните делови од светот...

Шокантно видео ја покажува вистината за загадувањето на Земјата

0
Шокантно видео покажува како нашите навики за фрлање ѓубре го претвораат рајот на Земјата во куп ѓубре. На видеото може да се видат водите...

Покрај Велика Британија е поставена првата корпа која го вшмукува ѓубрето...

0
Во Велика Британија поставија пловечка корпа за ѓубре која го вшмукува отпадот од водите. Корпата се вика Seabin и дневно може да собере до...