Почетна Тагови откритија

Таг: откритија

Ова се петте најголеми достигнувања на Стивен Хокинг

0
Меѓу бројните откритија и достигнувања на големиот научник и популаризаторот на науката Стивен Хокинг издвојуваме пет кои поради влијанието и досегот може да се...