Почетна Тагови паметен часовник

Таг: паметен часовник

Facebook го подготвува својот прв паметен часовник

0
Гласините за хардверот кој го развива Facebook најмногу се врзани за паметните очила на кои наводно работи компанијата на Цукерберг, но според последните информации,...

Redmi го претстави својот прв паметен часовник

0
Подбрендот на Xiaomi, Redmi, го претстави својот прв паметен часовник. Redmi со првиот уред од овој тип влегува на пазарот за паметни телефони. Дизајнот...

Новиот хрватски паметен часовник изгледа како елегантен скапоцен накит

0
Од стотици различни преносни гаџети секогаш е интересно да се види некој кој се разликува од другите. Новиот производ на хрватскиот стартап Bellabeat на...

Француска компанија направи паметен часовник кој не треба да се полни

0
Француската компанија NOWA од Париз на платформата за групно финансирање Kickstarter стартуваше проект со кој на пазарот сака да го презентира својот паметен часовник...

ВИДЕО: Каивче ги претвора „глупавите“ часовници во паметни

0
За луѓето кои не сакаат своите обични часовници да ги заменат со паметни, а сакаат да користат нешто од паметната технологија, Sony нуди паметно...

Nubia Alpha – паметен часовник кој може да се користи како...

0
Зa неколку месеци отсега на пазарот ќе можеме да го најдеме овој интересен уред, кој ќе може да се користи како телефон, а потоа...

TCL подготвува паметен телефон кој ќе може да се носи како...

0
Технологијата за екрани кои се виткаат ќе овозможи нови дизајни на постојните уреди, но и целосно нови категории на уреди како на пример хибриди...

Овој паметен часовник работи на сончева енергија и телесна топлина

0
Компанијата Matrix Industries на годинашниот саем за потрошувачка електроника CES во Лас Вегас го лансираше својот паметен часовник Matrix PowerWatch 2, наменет за следење...

Германија ги забранува детските паметни часовници

0
Телекомуникацискиот регулатор во Германија ги нарекува паметните часовници "системи за неавторизирано емитување пораки"  Германската Сојузна агенција за мрежна дејност (BNetzA) забрани продажба на паметни часовници...

Часовниците на Fitbit ќе им кажуваат на жените точно кога ќе...

0
Овој фитнес гаџет веќе ги следи чекорите што ги правите, калориите кои ги трошите и колку долго спиете, а наскоро часовницитена Fitbit ќе им кажуваат на...