Почетна Тагови папа

Таг: папа

Објавена програмата за посетата на Папата Франциск на 7 мај на...

0
Владата ја објави агендата на папата Франциск, кој ќе престојува во земјава на 7 мај. По официјалниот прием, неговата свеченост, папата Франциск ќе има...

Гардата на папата ги замени железните кациги со 3Д печатени

0
Ватиканската Швајцарска гарда, односно шарено облечената војска која го штити папата, ги замени железните прастари кациги со 3Д печатени. Новите кациги се направени од...

ВИДЕО: Папата Франциско ја стартува првата апликација во светот за молитва

0
Папата Франциско ја претстави првата апликација во светот за молитва. Новата апликација се вика Click to Pray и ќе известува 1,3 милијарди католици за...

Папата ќе ја посети Македонија во мај идната година

0
Папата Франциск има навистина набиена интернационална агенда за 2019 година, а сега од Римокатоличката црква потврдија дека нивниот поглавар на тие свои патувања ги...

Ватикан направи своја верзија на играта Pokemon GO

0
Папата Францис е обожавател на новата игричка за паметни телефони, која е верзија на мегапопуларната игра Pokemon GO. Играта Follow JC GO е достапна...