5.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови партнерство

Таг: партнерство

Партнерство на УНИЦЕФ и фондацијата Телеком за Македонија

Фондацијата Телеком за Македонија и УНИЦЕФ објавија партнерство за проширување на можностите за вклучување на децата и младите со попреченост во дигиталното општество. Партнерите,...

Тестирање на 5G технологија – партнерство на Македонски Телеком и ФЕИТ

Денес, во Скопје, по повод 17 мај – Светскиот ден на телекомуникациите, Македонски Телеком и ФЕИТ објавија партнерство за тестирање на 5G технологија. Македонски...

Toyota и Panasonic ќе основаат заедничка компанија за конектирани домови

Јапонскитe Toyota Motor и Panasonic изјавија дека планираат да основаат заедничка компанија за развој на конектирани услуги кои ќе се користат во домовите и...

Microsoft и американскиот малопродажен синџир Wal-Mart склучија стратешко партнерство

Малопродажниот гигант Wal-Mart објави стратешко партнерство со Microsoft, кое ќе му помогне во развојот на технологијата во облак и вештачката интелигенција со цел побрз...

Кинескиот гигант за бела техника Haier заинтересиран за партнерство со словенечки...

Компаниите кои покажаа интерес за партнерство со групацијата Gorenje можат до 7 март да достават необврзувачки пондуи. Gorenje потоа ќе ги повика на длабинса анализа...

Lego влегува во партнерство со кинескиот интернет гигант Tencent

Данскиот произведувач на играчки Lego објави во понеделникот дека склучува соработка со кинескиот интернет гигант Tencent Holdings поради развој на интернет игра и потенцијални...

Ќе се создаде најголемата автоиндустрија во светот – партнерство на Fiat...

Од Fiat Chrysler открија дека водат преговори со Hyundai за потенцијално партнерство. Ваквата соработка ќе биде навистина силна и влијателна иако уште нема информации...

Договор вреден повеќе од милијарда долари – Google презема дел од...

Иако веќе некое време се шушкаше за можната аквизиција на Google на делот за паметни телефони на HTC, интернет гигантот сепак нема да ја...

Партнерството меѓу Emirates и flydubai ги најавува првите заеднички рути

По започнувањето на нивното партнерство Emirates и flydubai денеска објавија дека Emirates ќе ја прошири својата мрежа на 29 дестинации на три континенти на...

НАЈПОПУЛАРНИ