Почетна Тагови пензионирање

Таг: пензионирање

Во иднина нема да има пензионирање – луѓето ќе работат додека...

0
Рик Еделман, основач и извршен директор на компанијата Edelman Financial Services, една од водечките компании за финансиско советување, смета дека наскоро ќе исчезне досегашниот...

Џек Ма сепак нема да се пензионира сега туку во 2019...

0
Иако пред неколку дена New York Times објави напис во кој го најави пензионирањето на најбогатиот човек во Кина, кинескиот е-трговец Alibaba денеска објави...

Џек Ма, соосновач на Alibaba и најбогат човек во Кина, ќе...

0
Милијардерот Џек Ма, соосновач и претседател на Alibaba Group Holding, наводно, ќе се повлече од бизнисот и ќе се пензионира. Како што пишува New...