Почетна Тагови пишан текст

Таг: пишан текст

Црногорци направија софтвер кој говорот го претвора во пишан текст

0
Daktilograf е прототип на софтвер за претворање на говорот во текст, а е дело на истоимениот црногорски тим од експерти. Решението беше претставено во...