Почетна Тагови Полска

Таг: Полска

Полска воведува 13-та пензија

0
Полска ќе воведе годишен бонус за пензионерите и корисниците на инвалидски додатоци. Тоа го пишува во нацрт-законот кој го потпиша претседателот на Полска, Анџеј...

Кина, Хонгконг и Јапонија се најголеми извозници на видеоигри во светот

0
Најголемите извозници на видеоигри во светот убедливо се Кина, Хонгконг и Јапонија. На листата со топ десет најголеми извозници, која ја состави најголемата полска...

Huawei ќе инвестира 793 милиони долари во Полска

0
Кинескиот технолошки гигант Huawei сака да инвестира 793 милиони долари во Полска во текот на идните пет години, иако од улогата на кинеската компанија...

Првата „правосмукалка за смог“ во светот се сели во Полска

0
По турнејата низ Кина, кулата за чистење на смогот од воздухот, дел од Smog Free Project на Studio Roosegaarde, ќе овозможи дишење на чист воздух...