Почетна Тагови популарност

Таг: популарност

Девет неверојатни рекорди на социјалните мрежи

0
Социјалните мрежи се релативно млад феномен, но и покрај тоа, тие веќе постигнаа импресивни бројки и поставија неверојатни рекорди. Впрочем, кој може да го...

Netflix официјално стана најпопуларно средство за гледање серии во САД

0
Netflix ја надмина традиционалната телевизија и официјално стана најпопуларното средство за гледање телевизиски серии во САД, покажало истражувањето на финансискиот сервис Cowen & Co. Како...

LinkedIn истражување: Amazon, Alphabet и Facebook се најпопуларни компании за вработување

0
LinkedIn спроведе истражување за најидеалните компании за вработување во САД, и без изненадување, на самиот врв се наоѓаат Amazon, Alphabet и Facebook. Остатокот од листата, исто...

Од првите пет најкористени социјални мрежи во светот, Facebook поседува четири

0
Социјалната мрежа Facebook нема за сега сериозен конкурент кој би можел да му ја загрози водечката позиција, а како компанија, во своја сопственост има...

Младите се откажуваат од Facebook и преминуваат на Instagram и Snapchat

0
Младите луѓе му го свртуваат грбот на Facebook, стои во новиот извештај кој го објави eMarketer, а пренесува Klix.ba. Според извештајот, два милиони луѓе помлади...

Ова се компаниите во кои најмногу сакаат да работат милениумците!

0
Милениумците се познати по тоа што најчесто ги игнорираат трендовите и создаваат свои, уште се исплашени од финансиската криза и ја менуваат модерната работна...