Почетна Тагови портокали

Таг: портокали

Отпадоци од портокали се претвораат во електрична енергија

0
Компанија од Севилја, Шпанија ја истиснува целата енергија од отпадоците од портокали и ја претвора во електрицитет. Таа енергија потоа се користи за напојување...

Холандскиот град Ајндховен со ароматерапија од портокал ќе ги спречува жителите...

0
Дали слаткиот мирис на портокали може да спречи тепачка? На улицата Стратумзајнд во холандскиот град Ајндховен, која е позната по бурниот ноќен живот и...