Почетна Тагови предавање

Таг: предавање

Кристина Форстер на предавање во Скопје ќе открие која е иднината...

0
Human Centred Design и Responsible Communication се следните нивоа за контент маркетингот, како тема на која ќе предава Кристина Форстер на настанот кафе со...

Утре во Скопје afterwork со експерт: од стартап до експанзија

0
Tриесет совети како да прераснете од стартап во компанија која ќе доживее експанзија е темата на која Rishi Chowdhury ќе говори на настанот кафе...

Мате Римац откри зошто не прави автомобили кои може да ги...

0
Основачот и директор на компанијата Rimac Automobili, младиот Хрват Мате Римац, во рамки на меѓународниот фестивал на уметност, роботика и нови технологии Device_art вчера...

Емоционално интелигентен лидер – Научете да јавате слон во 5 лекции

0
Д-р Зоран Илиќ, еминентен бизнис коуч, тренер и стручен консултант за меки менаџерски и лидерски вештини во работа со големи компании, на 10 октомври...