Почетна Тагови презентација

Таг: презентација

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најлуксузните BMW модели пристигнаа во Македонија!

0
Инспирирани од приказната за луксузниот и независен стил, компанијата М Кар во  во својот продажен салон, во софистицирана елеганција, со престижна 7- степена гала...

SEAT el-Born: приклучен кон електричната мобилност

0
SEAT el-Born ќе се појави првпат пред светските медиуми на Меѓународниот саем на автомобили во Женева 2019 година. SEAT el-Born е концепт автомобил кој...

Новиот Porsche 911 спектакуларно претставен на Алпите

0
Porsche го претстави новиот 911 во снежна околина. По светската премиера на саемот за автомобили во Лос Анџелес на крајот од ноември 2018 година,...

Ова се најочекуваните телефони во првата половина од 2019 година

0
Nokia 9 Pureview, јануари/февруари 2019 година Nokia 9 PureView по изгледот не се разликува многу од Nokiа 8 Sirocco, освен по задниот дел. Според она...

Премиерaта на Samsung Galaxy S10 закажана за 20 февруари

0
Неодамна на Интернет почнаа да кружат информации за можните спецификации и датумот на претставување на мобилниот телефон Samsung Galaxy S10. Според медиумите, Galaxy S10...

Самсунг ги претстави новите Galaxy J6+ и Galaxy J4+ паметни телефони...

0
Компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) ги најави најновите членови на Галакси Ј (Galaxy J) серијата – Самсунг Галакси Ј6+ (Samsung Galaxy J6+)...

(ГАЛЕРИЈА) Загрепчани први во Европа го видоа Tesla Model 3, еден...

0
Во рамки на проектот „Татковината на Никола Тесла“ („Domovina Nikole Tesle") во Загреб на Цветниот плоштад беше претставен најновиот модел на електричен автомобил на...

Европската премиера на најочекуваното возило во светот, Tesla Model 3, ќе...

0
Во рамки на проектот „Татковината на Никола Тесла“ компанијата E.v.a. Blue од Загреб во соработка со Град Загреб организира премиерно претставување на најочекуваниот автомобил...

Како успешно да ја претставите вашата бизнис идеја пред инвеститори?

0
Според последни истражувања кои анализирале презентации испратени од вкупно 200 стартапи до инвеститори, инвеститорите посветуваат во просек 3 минути и 44 секунди на читање...

ВИДЕО: Uber го претстави прототипот на своето летачко такси

0
Летачкото такси на Uber беше претставено на конференција во Лос Анџелес. Електричното летачко такси е дизајнирано да лета на височина од 300 до 600...